Dream

Wednesday, September 22, 2010.

3 Comentários:

Vlado Janevski said...

Ova ne e son - mi se slucuva koga vozam i koga pred mene se pokaze horizontot da gi pozdravam oblacite i site onie nesta sto se nekade gore vo neboto ili koj znae kade dlaboko vo vselenata. Najcesto velam: "Ve sakam site (love you all)". Mozebi nekoj ili nesto go slusa mojot pozdrav. Ne znam tocno zosto go pravam toa... znam samo deka pozdravot e upaten kon site nesta - dobri ili losi.

outTake said...

Сонувачите живеат во изобилство од љубов..

Верувам дека кога сакаме, пружаме љубов и правиме добра, ги инспирираме и другите да го прават тоа, па тие ќе инспирираат трети и така ќе го брануваме светот со убави чувства =)

Morgana said...

Мило ми е што постојат сонувачи...иначе светот веднаш ќе запре и ќе умре во голата реалност :)

Post a Comment

 
L`art pour l`art © Copyright 2010 | Design By Gothic Darkness |